TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0311-22-0-US
44A0311-22-0-US
Part No.:
44A0311-22-0-US
Datasheet:
ShinYua44A0311-22-0-US.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG 2500V BLK
ProductStatus:
Active
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.069 (1.75mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.005 (0.13mm)
Length:
Voltage:
2500V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C