TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0311-24-0
44A0311-24-0
Part No.:
44A0311-24-0
Datasheet:
ShinYua44A0311-24-0.pdf
Description:
HOOK-UP DL STRND 24AWG 2500V BLK
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
Jacket(Insulation)Diameter:
0.057 (1.45mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.005 (0.13mm)
Length:
Voltage:
2500V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C