TE Connectivity Raychem Cable Protection 44A0821-22-2/6-US
44A0821-22-2/6-US
Part No.:
44A0821-22-2/6-US
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua44A0821-22-2/6-US.pdf
Description:
CABLE 2COND 22AWG BLUE/RED
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
Jacket(Insulation)Diameter:
0.124 (3.15mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
Blue, Red
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C