TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44A1121-12-2/9-9-US
44A1121-12-2/9-9-US
Part No.:
44A1121-12-2/9-9-US
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua44A1121-12-2/9-9-US.pdf
Description:
44A1121-12-2/9-9-US
Packaging:
Bag
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
12 AWG
Jacket(Insulation)Material:
Polyvinyl Fluoride (PVF)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.256 (6.50mm)
ShieldType:
Braid
Length:
JacketColor:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C