TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 44A1121-26-9/96-9
44A1121-26-9/96-9
Part No.:
44A1121-26-9/96-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua44A1121-26-9/96-9.pdf
Description:
44A1121-26-9/96-9
Packaging:
Bag
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
19/38
Jacket(Insulation)Material:
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.102 (2.59mm)
ShieldType:
Braid
Length:
JacketColor:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C