TT Electronics/BI 44GR100LFT7
44GR100LFT7
Part No.:
44GR100LFT7
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua44GR100LFT7.pdf
Description:
TRIMMER 100 OHM 0.25W GW SIDE
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
44
ProductStatus:
Active
Resistance:
100 Ohms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
TemperatureCoefficient:
±100ppm/°C