TT Electronics/BI 44GR10LFTB
44GR10LFTB
Part No.:
44GR10LFTB
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua44GR10LFTB.pdf
Description:
TRIMMER 10 OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Packaging:
Tube
Series:
44
ProductStatus:
Active
Resistance:
10 Ohms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C