TT Electronics/BI 44WR50LFT7
44WR50LFT7
Part No.:
44WR50LFT7
Manufacturer:
TT Electronics/BI
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
ShinYua44WR50LFT7.pdf
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
44
ProductStatus:
Active
Resistance:
50 Ohms
Power(Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
TemperatureCoefficient:
±250ppm/°C