Rubycon 450BXC4R7MEFCT78X20
450BXC4R7MEFCT78X20
Part No.:
450BXC4R7MEFCT78X20
Datasheet:
ShinYua450BXC4R7MEFCT78X20.pdf
Description:
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
BXC
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.138 (3.50mm)
Size/Dimension:
0.315 Dia (8.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)