Rubycon 450BXC68MEFC18X25
450BXC68MEFC18X25
Part No.:
450BXC68MEFC18X25
Datasheet:
ShinYua450BXC68MEFC18X25.pdf
Description:
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
BXC
ProductStatus:
Active
Capacitance:
68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
12000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)