Rubycon 450BXF15MT810X20
450BXF15MT810X20
Part No.:
450BXF15MT810X20
Datasheet:
ShinYua450BXF15MT810X20.pdf
Description:
CAP ALUM 15UF 20% 450V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
BXF
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
RippleCurrent@LowFrequency:
120 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
400 mA @ 100 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.197 (5.00mm)
Size/Dimension:
0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.866 (22.00mm)