Rubycon 450WXA33MEFCGC18X25
450WXA33MEFCGC18X25
Part No.:
450WXA33MEFCGC18X25
Datasheet:
ShinYua450WXA33MEFCGC18X25.pdf
Description:
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
WXA
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-25°C ~ 105°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
RippleCurrent@LowFrequency:
238 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency:
357 mA @ 10 kHz
Impedance:
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)
Size/Dimension:
0.709 Dia (18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.063 (27.00mm)