RAF Electronic Hardware 4620A-1032-SS
4620A-1032-SS
Part No.:
4620A-1032-SS
Manufacturer:
RAF Electronic Hardware
Category:
Board Spacers, Standoffs
Package:
Datasheet:
ShinYua4620A-1032-SS.pdf
Description:
HEX MALE-FEMALE STANDOFFPLAIN ST
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Type:
Hex Standoff
Threaded/Unthreaded:
Threaded
Gender:
Male, Female
ScrewThreadSize:
#10-32
Diameter-Inside:
Diameter-Outside:
0.375 (9.53mm) Hex
BetweenBoardHeight:
0.594 (15.08mm)
Length-Overall:
0.594 (15.08mm)
Features:
Material:
Stainless Steel
Plating:
Category:
Board Spacers, Standoffs
Datasheet:
ShinYua4620A-1032-SS.pdf