Pomona Electronics 4911A-60-2
4911A-60-2
Part No.:
4911A-60-2
Manufacturer:
Pomona Electronics
Category:
Test Leads - Banana, Meter Interface
Package:
Datasheet:
ShinYua4911A-60-2.pdf
Description:
TEST LEAD BANANA TO BANANA 60
Packaging:
Bulk
Series:
4911A
ProductStatus:
Active
StackingMethod:
Non Stackable
Configuration:
Banana to Banana
1stConnector:
Banana Plug, Single, Sheathed - Retractable
2ndConnector:
CableLength:
60.0 (1524.00mm)
Type:
Patch Cord
Contents:
1 Lead, Red
Material-Insulation:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
WireGauge:
18 AWG
Voltage-Rated:
1000VAC (1kV)
Ratings:
CAT III 1000V, IEC 1010
Category:
Datasheet:
ShinYua4911A-60-2.pdf