Cornell Dubilier Electronics (CDE) 500223U075DF2B
500223U075DF2B
Part No.:
500223U075DF2B
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
500223U075DF2B.pdf
Description:
CAP ALUM 22000UF 75V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
500
ProductStatus:
Active
Capacitance:
22000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
75 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 95°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 95°C