Cornell Dubilier Electronics (CDE) 500252T350DF2B
500252T350DF2B
Part No.:
500252T350DF2B
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Datasheet:
500252T350DF2B.pdf
Description:
CAP ALUM 2500UF 350V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
500
Capacitance:
2500 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 95°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 95°C