Cornell Dubilier Electronics (CDE) 500332U050BB2B
500332U050BB2B
Part No.:
500332U050BB2B
Datasheet:
500332U050BB2B.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 50V SCREW
Packaging:
Bulk,Bulk
Series:
500
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 95°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 95°C