Johanson Dielectrics Inc. 500X07N101MV4T
500X07N101MV4T
Part No.:
500X07N101MV4T
Manufacturer:
Johanson Dielectrics Inc.
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYua500X07N101MV4T.pdf
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
X2Y®
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (X2Y)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.045 L x 0.025 W (1.14mm x 0.64mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.020 (0.51mm)