Cornell Dubilier Electronics (CDE) 500X103T050BD2A
500X103T050BD2A
Part No.:
500X103T050BD2A
Datasheet:
500X103T050BD2A.pdf
Description:
CAP ALUM 10000UF 50V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
500
Capacitance:
10000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
50 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 95°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 95°C