Cornell Dubilier Electronics (CDE) 500X442T450DE4D
500X442T450DE4D
Part No.:
500X442T450DE4D
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Datasheet:
500X442T450DE4D.pdf
Description:
CAP ALUM 4400UF 450V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
500
Capacitance:
4400 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 95°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 95°C