Johanson Technology Inc. 501S42E3R6CV4E
501S42E3R6CV4E
Part No.:
501S42E3R6CV4E
Datasheet:
ShinYua501S42E3R6CV4E.pdf
Description:
CAP CER 3.6PF 500V NP0 1111
Capacitance:
3.6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
500V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.102 (2.59mm)