API Delevan Inc. 5022R-132F
5022R-132F
Part No.:
5022R-132F
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYua5022R-132F.pdf
Description:
FIXED IND 1.3UH 875MA 480MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
5022R
ProductStatus:
Active
Type:
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
1.3 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
875 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
480mOhm Max
Q@Freq:
33 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
170MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz