API Delevan Inc. 5022R-153F
5022R-153F
Part No.:
5022R-153F
Datasheet:
ShinYua5022R-153F.pdf
Description:
FIXED IND 15UH 495MA 1.4 OHM SMD
Material-Core:
Iron
Inductance:
15 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
495 mA
DCResistance(DCR):
1.4Ohm Max
Q@Freq:
65 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
40MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz