API Delevan Inc. 5022R-363F
5022R-363F
Part No.:
5022R-363F
Datasheet:
ShinYua5022R-363F.pdf
Description:
FIXED IND 36UH 368MA 2.5 OHM SMD
Material-Core:
Iron
Inductance:
36 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
368 mA
DCResistance(DCR):
2.5Ohm Max
Q@Freq:
60 @ 2.5MHz
Frequency-SelfResonant:
15.5MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
2.5 MHz