API Delevan Inc. 5022R-472F
5022R-472F
Part No.:
5022R-472F
Datasheet:
ShinYua5022R-472F.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 375MA 2.6OHM SMD
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
375 mA
DCResistance(DCR):
2.6Ohm Max
Q@Freq:
33 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant:
90MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
7.9 MHz