API Delevan Inc. 5022R-511F
5022R-511F
Part No.:
5022R-511F
Datasheet:
ShinYua5022R-511F.pdf
Description:
FIXED IND 510NH 1.68A 130MOHM SM
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
510 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
1.68 A
DCResistance(DCR):
130mOhm Max
Q@Freq:
45 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
300MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz