API Delevan Inc. 5022R-621F
5022R-621F
Part No.:
5022R-621F
Datasheet:
ShinYua5022R-621F.pdf
Description:
FIXED IND 620NH 1.615A 140 MOHM
Material-Core:
Phenolic
Inductance:
620 nH
Tolerance:
±1%
CurrentRating(Amps):
1.615 A
DCResistance(DCR):
140mOhm Max
Q@Freq:
50 @ 25MHz
Frequency-SelfResonant:
260MHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
25 MHz