Aeonsemi, Inc 511AAC27M00000BBIT
511AAC27M00000BBIT
Part No.:
511AAC27M00000BBIT
Manufacturer:
Aeonsemi, Inc
Category:
Oscillators
Package:
4-VDFN
Datasheet:
511AAC27M00000BBIT.pdf
Description:
OSC XO 27MHz CMOS SMD
  • Related Categories
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Arcadium™ AS511
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
27 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage-Supply:
1.8V, 2.5V, 3.3V
FrequencyStability:
±35ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
55mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)