Cornell Dubilier Electronics (CDE) 520C312M450DC2B
520C312M450DC2B
Part No.:
520C312M450DC2B
Datasheet:
ShinYua520C312M450DC2B.pdf
Description:
CAP ALUM 3100UF 20% 450V SCREW
Capacitance:
3100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
8000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
4.187 (106.35mm)