Skyworks Solutions Inc. 530VC150M000DG
530VC150M000DG
Part No.:
530VC150M000DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua530VC150M000DG.pdf
Description:
XTAL OSC XO 150.0000MHZ CMOS SMD
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Series:
Si530
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
150 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage-Supply:
1.8V
FrequencyStability:
±7ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
88mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)