TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/0112-24-0CS3366
55/0112-24-0CS3366
Part No.:
55/0112-24-0CS3366
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
ShinYua55/0112-24-0CS3366.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V BLACK
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
CableType:
Hook-Up
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.037 (0.94mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.005 (0.13mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
200°C