TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/0112-24-7CS3375
55/0112-24-7CS3375
Part No.:
55/0112-24-7CS3375
Datasheet:
ShinYua55/0112-24-7CS3375.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 24AWG 600V VIOLET
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
Jacket(Insulation)Diameter:
0.037 (0.94mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.005 (0.13mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
200°C