TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/0112-26-3CS3387
55/0112-26-3CS3387
Part No.:
55/0112-26-3CS3387
Datasheet:
ShinYua55/0112-26-3CS3387.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 26AWG 600V ORANGE
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
19/38
Jacket(Insulation)Diameter:
0.032 (0.81mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.005 (0.13mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
200°C