TE Connectivity Raychem Cable Protection 55/032A-30-2/6
55/032A-30-2/6
Part No.:
55/032A-30-2/6
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua55/032A-30-2/6.pdf
Description:
55/ CABLE OUTER SPACE
Packaging:
Bulk
Active
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
30 AWG
ConductorStrand:
7/38
ConductorMaterial:
Copper Alloy, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.040 (1.02mm)
ShieldType:
Length:
JacketColor:
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
200°C