Skyworks Solutions Inc. 550AE100M197DG
550AE100M197DG
Part No.:
550AE100M197DG
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYua550AE100M197DG.pdf
Description:
XTAL OSCILLATOR
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Series:
Si550
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
100.197 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±20ppm
AbsolutePullRange(APR):
±25ppm
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
130mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)