Cornell Dubilier Electronics (CDE) 550C332T450DE5B
550C332T450DE5B
Part No.:
550C332T450DE5B
Datasheet:
ShinYua550C332T450DE5B.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 450V SCREW
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
10000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.250 (31.75mm)
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
5.187 (131.75mm)