TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55A0111-14-9
55A0111-14-9
Part No.:
55A0111-14-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Datasheet:
ShinYua55A0111-14-9.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 5'
Packaging:
Spool
WireGauge:
14 AWG
ConductorStrand:
19/27
Jacket(Insulation)Diameter:
0.085 (2.16mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
Length:
5.00' (1.52m)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C
JacketColor:
White
Ratings:
Datasheet:
ShinYua55A0111-14-9.pdf
1. How to order 55A0111-14-9 on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the 55A0111-14-9 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 55A0111-14-9?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 55A0111-14-9.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 55A0111-14-9 55A0111-20-0 55A0111-16-9 55A0111-24-96 55A0111-22-45
Part Number 55A0111-14-9 55A0111-20-0 55A0111-16-9 55A0111-24-96 55A0111-22-45
Packaging Spool Spool Spool Spool Spool
ProductStatus Active Active Active Active Active
CableType Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up Hook-Up
WireGauge 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG 14 AWG
ConductorStrand 19/27 19/27 19/27 19/27 19/27
ConductorMaterial Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm) 0.085 (2.16mm)
Length 5.00' (1.52m) 5.00' (1.52m) 5.00' (1.52m) 5.00' (1.52m) 5.00' (1.52m)
Voltage 600V 600V 600V 600V 600V
OperatingTemperature -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C -65°C ~ 150°C