TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0212-22-9
55A0212-22-9
Part No.:
55A0212-22-9
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Package:
Datasheet:
ShinYua55A0212-22-9.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL 22AWG WHT 5000'
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
CableType:
Hook-Up, Dual Wall
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
Jacket(Insulation)Thickness:
0.008 (0.20mm)
Length:
5000' (1524.0m)
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C