TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0811-22-9-1KF/1
55A0811-22-9-1KF/1
Part No.:
55A0811-22-9-1KF/1
Datasheet:
ShinYua55A0811-22-9-1KF/1.pdf
Description:
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG WHT
Series:
MIL-W-22759 and MIL-C-27500, 55A0811
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.050 (1.27mm)
Jacket(Insulation)Thickness:
0.009 (0.23mm)
Length:
Voltage:
600V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C