TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A0821-24-2/6CS2275
55A0821-24-2/6CS2275
Part No.:
55A0821-24-2/6CS2275
Datasheet:
ShinYua55A0821-24-2/6CS2275.pdf
Description:
55A CABLE/DUAL 10/ SM
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
19/36
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.090 (2.29mm)
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C