TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1121-22-2/6-9
55A1121-22-2/6-9
Part No.:
55A1121-22-2/6-9
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua55A1121-22-2/6-9.pdf
Description:
CABLE 22AWG SHIELDED FEET
Packaging:
Bulk,Digi-Spool®, Continuous Spool
Series:
ProductStatus:
Discontinued at Mosen
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.119 (3.02mm)
ShieldType:
Braid
Length:
Enter Number of Feet in Order Quantity
JacketColor:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C