TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine 55A1122-14-2/9-9
55A1122-14-2/9-9
Part No.:
55A1122-14-2/9-9
Manufacturer:
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Datasheet:
ShinYua55A1122-14-2/9-9.pdf
Description:
55A1122-14-2/9-9
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
NumberofConductors:
2
WireGauge:
14 AWG
ConductorStrand:
19/0.0142
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.203 (5.16mm)
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 200°C