TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1122-20-6/9-6
55A1122-20-6/9-6
Part No.:
55A1122-20-6/9-6
Datasheet:
ShinYua55A1122-20-6/9-6.pdf
Description:
55A CABLE/SINGLE WALL
NumberofConductors:
2
WireGauge:
20 AWG
ConductorStrand:
19/32
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.133 (3.38mm)
JacketColor:
Blue
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
200°C