TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1122-22-9/96-3CS2275
55A1122-22-9/96-3CS2275
Part No.:
55A1122-22-9/96-3CS2275
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Datasheet:
ShinYua55A1122-22-9/96-3CS2275.pdf
Description:
MULTI-PAIR 2COND 22AWG ORG SHLD
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
19/34
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.119 (3.02mm)
JacketColor:
Orange
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 200°C