TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1124-26-6/9-6
55A1124-26-6/9-6
Part No.:
55A1124-26-6/9-6
Datasheet:
ShinYua55A1124-26-6/9-6.pdf
Description:
55A CABLE/SINGLE WALL
NumberofConductors:
2
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
19/38
ConductorMaterial:
Copper Alloy, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.097 (2.46mm)
JacketColor:
Blue
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
150°C