TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1124-26-6/9-9
55A1124-26-6/9-9
Part No.:
55A1124-26-6/9-9
Datasheet:
ShinYua55A1124-26-6/9-9.pdf
Description:
CABLE 26AWG TWISTED SHIELDED
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
26 AWG
ConductorStrand:
19/38
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Diameter:
0.097 (2.46mm)
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C