TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1131-24-MSL3-9CS2275
55A1131-24-MSL3-9CS2275
Part No.:
55A1131-24-MSL3-9CS2275
Datasheet:
ShinYua55A1131-24-MSL3-9CS2275.pdf
Description:
CABLE 3COND 24AWG WHITE SHLD
ProductStatus:
Obsolete
NumberofConductors:
3
WireGauge:
24 AWG
ConductorStrand:
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Diameter:
0.113 (2.87mm)
JacketColor:
White
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C