TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1141-22-MSL4-9CS2275
55A1141-22-MSL4-9CS2275
Part No.:
55A1141-22-MSL4-9CS2275
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua55A1141-22-MSL4-9CS2275.pdf
Description:
CABLE 4COND 22AWG WHITE SHLD
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
4
WireGauge:
22 AWG
ConductorStrand:
ConductorMaterial:
Copper, Tinned
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.137 (3.48mm)
ShieldType:
Braid
Length:
JacketColor:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 150°C