TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1822-18-9/96-9CS2275
55A1822-18-9/96-9CS2275
Part No.:
55A1822-18-9/96-9CS2275
Manufacturer:
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
ShinYua55A1822-18-9/96-9CS2275.pdf
Description:
MULTI-PAIR 2COND 18AWG WHT SHLD
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
CableType:
Multi-Conductor
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
18 AWG
ConductorStrand:
19/30
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Jacket(Insulation)Diameter:
0.173 (4.39mm)
ShieldType:
Braid
Length:
JacketColor:
White
Ratings:
Features:
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 200°C