TE Connectivity Raychem Cable Protection 55A1822-20-9/96-9
55A1822-20-9/96-9
Part No.:
55A1822-20-9/96-9
Datasheet:
ShinYua55A1822-20-9/96-9.pdf
Description:
CABLE 20AWG SHIELDED
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
NumberofConductors:
2 (1 Pair Twisted)
WireGauge:
20 AWG
ConductorStrand:
ConductorMaterial:
Copper, Silver Coated
Jacket(Insulation)Material:
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket(Insulation)Diameter:
0.151 (3.84mm)
Voltage:
600 V
OperatingTemperature:
-65°C ~ 200°C